HASIL PERTANDINGAN SEPAKBOLA 3 - 4 APRIL 2019

HASIL PERTANDINGAN SEPAKBOLA 3 - 4 APRIL 2019


England - Premier League
FT Chelsea 3 - 0 Brighton & Hove Albion
FT Manchester City 2 - 0 Cardiff City
FT Tottenham Hotspur 2 - 0 Crystal Palace

England - League 1
FT Accrington Stanley 0 - 3 Sunderland

Italy - Serie A
FT Empoli 2 - 1 Napoli
FT Frosinone 3 - 2 Parma
FT Genoa 0 - 4 Inter
FT Roma 2 - 2 Fiorentina
FT SPAL 1 - 0 Lazio
FT Torino 2 - 1 Sampdoria

Italy - Serie B
FT Lecce 3 - 1 Cosenza
FT Pescara 3 - 2 Palermo

Italy - Serie C:: group B
FT Alma Juventus Fano 2 - 0 Fermana

Italy - Serie C:: group C
FT Catania 0 - 1 AS Viterbese Castrense

Spain - LaLiga Santander
FT Athletic Bilbao 3 - 2 Levante
FT Eibar 2 - 1 Rayo Vallecano
FT SD Huesca 3 - 3 Celta Vigo
FT Valencia 2 - 1 Real Madrid

Germany - Regionalliga Nordost
FT FC Oberlausitz Neugersdorf 4 - 0 Optik Rathenow
FT Bischofswerdaer FV 0 - 2 Lokomotive Leipzig
FT VfB Auerbach 0 - 2 Chemnitzer FC

Germany - DFB Cup
FT FC Bayern München 5 - 4 FC Heidenheim 1846
FT Schalke 04 0 - 2 Werder Bremen

France - Ligue 1
FT Montpellier 2 - 0 Guingamp
FT Strasbourg 4 - 0 Reims

France - Cup
FT Paris Saint-Germain 3 - 0 Nantes

Netherlands - Eredivisie
FT VVV-Venlo 2 - 6 FC Utrecht
FT Excelsior 1 - 2 NAC Breda
FT Fortuna Sittard 0 - 0 ADO Den Haag
FT FC Emmen 2 - 5 Ajax

Belgium - First Division A:: Championship
FT Gent 1 - 2 Standard Liege

Belgium - First Division A:: EL play-off: group A
FT Eupen 0 - 3 Westerlo
FT KFCO Beerschot-Wilrijk 1 - 2 St.Truiden
FT Sporting Charleroi 1 - 2 Oostende

Portugal - Cup
FT Sporting CP 1 - 0 Benfica

Scotland - Premiership
FT Aberdeen 3 - 1 Motherwell
FT Hibernian 0 - 0 Kilmarnock
FT Livingston 2 - 0 Hamilton Academical
FT Rangers 3 - 0 Hearts
FT St. Mirren 0 - 2 Celtic
FT St.Johnstone 2 - 0 Dundee FC

UEFA Youth League - Play-off
AP Chelsea U19* 2 - 2 Dinamo Zagreb U19
penalty : (Chelsea U19 4 - 2 Dinamo Zagreb U19)
FT Hoffenheim U19 4 - 2 Real Madrid U19

Denmark - DBU Pokalen
FT FC Midtjylland 4 - 0 OB

Finland - Veikkausliiga
FT HJK 2 - 1 FC Inter
FT KuPS 2 - 2 RoPS

Austria - ÖFB Cup
FT Grazer AK 0 - 6 Salzburg
AET LASK 1 - 1 Rapid Wien*
penalty : (LASK 3 - 4 Rapid Wien)

Switzerland - Super League
FT FC Zuerich 0 - 2 Basel
FT Lugano 0 - 0 Xamax
FT St. Gallen 0 - 0 Grasshoppers

Switzerland - Challenge League
FT FC Rapperswil-Jona 0 - 0 Chiasso
FT Lausanne 0 - 2 Servette

Greece - Cup:: play-off
FT PAOK Thessaloniki FC 2 - 0 Asteras Tripolis
FT AEK Athens 2 - 0 Lamia

Turkey - 1st Lig
FT Balikesirspor 1 - 1 Giresunspor
FT Gazisehir Gaziantep FK 1 - 0 Afjet Afyonspor
FT Hatayspor 3 - 1 Elazigspor
FT Denizlispor 3 - 3 Altay Izmir

Turkey - Cup
FT Umraniyespor 0 - 1 Akhisarspor

Wales - Premier League
FT Bala Town 0 - 7 TNS

Cyprus - Cup
FT Apollon Limassol 1 - 2 AEL Limassol
FT APOEL Nicosia 1 - 0 Enosis Paralimni

Czech Republic - Cup
AET Banik Ostrava 2 - 1 Slovan Liberec
FT Bohemians 1905 1 - 0 Sigma Olomouc

Slovakia - Cup
FT Spartak Trnava 1 - 0 FK Senica

Russia - Premier League
FT FC Orenburg 3 - 1 Krylya Sovetov Samara

Russia - Cup
FT Ural 1 - 0 Arsenal Tula
FT Lokomotiv Moscow 2 - 2 FC Rostov

Ukraine - Premier League:: championship
FT Oleksandriya 0 - 1 Shakhtar Donetsk
FT Zorya Luhansk 2 - 3 Dynamo Kyiv
FT FC Lviv 2 - 3 Mariupol

Poland - Ekstraklasa
FT Lech Poznan 3 - 2 Pogon Szczecin
FT Piast Gliwice 1 - 0 Wisla Plock
FT Legia Warszawa 3 - 0 Jagiellonia Bialystok
FT Zaglebie Sosnowiec 4 - 3 Wisla Krakow

Poland - 1st Liga
FT Stal Mielec 0 - 0 Sandecja Nowy Sacz
FT Bytovia Bytow 0 - 2 ŁKS Łódź
FT Chrobry Glogow 1 - 2 Odra Opole
FT Podbeskidzie Bielsko-Biala 3 - 1 Puszcza Niepolomice
FT Termalica Nieciecza 0 - 0 GKS Jastrzebie
FT GKS Katowice 2 - 2 Chojniczanka Chojnice

Poland - 2nd Liga
FT Resovia 0 - 1 Ks Row 1964 Rybnik

Croatia - 1st League
FT Inter Zapresic 1 - 3 Osijek
FT Hajduk Split 0 - 1 Dinamo Zagreb

Serbia - Super Liga
FT FK Zemun 0 - 2 FK Spartak Subotica
FT Rad Beograd 0 - 1 Vozdovac
FT Backa Backa Palanka 1 - 3 FK Crvena Zvezda
FT FK Radnik Surdulica 0 - 1 Vojvodina
FT Macva Sabac 0 - 0 Radnicki Nis
FT Mladost Lucani 2 - 0 Napredak
FT Proleter 0 - 0 Dinamo Vranje
FT Partizan Beograd 3 - 2 Cukaricki

Slovenia - Cup
FT Maribor 1 - 0 Mura

Hungary - Cup
AET Soroksar SC* 1 - 1 Puskas FC Academy
penalty : (Soroksar SC 5 - 4 Puskas FC Academy)
FT Budapest Honved 4 - 2 Budaorsi SC
FT Vidi FC 2 - 0 Ferencvaros

Romania - Cup
FT CFR Cluj 1 - 3 Astra Giurgiu

Bulgaria - Cup
FT PFC Ludogorets 1945 Razgrad 0 - 1 PFC CSKA-Sofia

Estonia - Premium liiga
FT Maardu Linnameeskond 1 - 0 FC Kuressaare
FT Talinna Kalev 0 - 2 Tulevik Viljandi
FT Narva Trans 1 - 2 FCI Levadia

Moldova - National Division
FT Dinamo-Auto 0 - 4 FC Sheriff
FT FC Milsami Orhei 2 - 0 CS Petrocub

Bosnia and Herzegovina - Cup
FT Siroki Brijeg 2 - 0 TOSK Tesanj
FT Sloga Gornje Crnjelovo 1 - 4 FK Sarajevo

North Macedonia - Prva Liga
FT FK Rabotnicki Skopje 1 - 1 FK Belasica Strumica
FT FK Renova 1 - 0 Shkupi
FT FK Sileks 1 - 1 Makedonija GjP
FT Fk Akademija Pandev 0 - 1 KF Shkendija
FT Pobeda 0 - 0 FK Vardar Skopje

Montenegro - Telekom 1st CFL
FT FK Lovcen 1 - 0 Zeta
FT Mornar 2 - 4 Grbalj Radanovici
FT Petrovac 0 - 1 OFK Titograd
FT Rudar Pljevlja 1 - 1 FK Iskra
FT Sutjeska 2 - 2 Buducnost Podgorica

Israel - Cup
FT Maccabi Tel Aviv FC 0 - 1 Bnei Yehuda Tel Aviv FC

South America - Copa Libertadores:: group 1
FT Palestino 3 - 0 Alianza Lima
Share on Google Plus

About mandiri

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentar :

Posting Komentar